Call od Duty 4: Modern Warfare wprowadza nas w „wojnę z terrorem”, której nie znamy z wcześniejszych części. Autorzy gry stawiają współczesne zagrożenie jakim jest wojna atomowa.

Aby dokładnie opisać jaką wspaniałą produkcję pragnę Wam przedstawić, rozbiję ją na dwie części, jedną poświęconą grze dla jednego gracza i drugą dla wieloosobowej rozgrywki internetowej.

Dla jednego gracza z armią przy boku

Na początku każdej misji będzie towarzyszyć nam krótki film obrazujący co aktualnie dzieje się na świecie, czy też na polu bitwy. Kiedy w końcu postanowimy przerwać źródło informacji bądź też samo się skończy, zostaniemy przeniesieni na pole bitwy jako jeden z żołnierzy. Ale jaki to żołnierz bez szkolenia? Pierwszym zadaniem z jakim musimy się uporać jest, krótki ale bardzo ważny trening. Wszystko zaczyna się na strzelnicy, gdzie dostajemy do swojej dyspozycji pierwszy karabin (G36C). Naszym zadaniem jest podejść do wyznaczonej przegrody i rozprawić się z drewnianymi tarczami. Kiedy uporamy się z tym jakże wyczerpującym testem, zostaną zbadane nasze umiejętności przełączania między bronią główną, a podręczną. Na koniec zostaniemy zmuszeni zasztyletować arbuza. Kiedy sprawdzimy się jako zabójca arbuzów będziemy musieli przebiec spory odcinek drogi do naszego kapitana. Po drodze mamy możliwość sprawdzenia czy opony w autach bądź same auta są odporne na zniszczenia.

Ku naszemu zdziwieniu pierwsze zielone autko nie stawia oporu. Powietrze w oponach ubywa w momencie kiedy przestrzelimy jedną z nich, a szyby zamieniają się w mak, jednak większe z nich są jakby kuloodporne. Gdy dotrzemy do kapitana oczy czterech wyspecjalizowanych żołnierzy będą spoglądały w twoją stronę. W tym momencie będziemy mogli wykazać się w teście zręcznościowym, po którym automatycznie zostanie przydzielony odpowiedni poziom trudności. Jeżeli jednak uważasz, że twoje umiejętności w boju są o wiele większe możesz oczywiście wybrać poziom jaki tylko Ci odpowiada. Kiedy ukończymy trening zostaniemy wysłani na pierwszą misje, która będzie miała miejsce na statku podczas sztormu. Podczas tej niesprzyjającej pogodzie będziemy mogli zauważyć cudowną grafikę gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *