E-sportowcy lubią zawłaszczyć dla siebie odrębny obszar w mieszkaniu, gdzie żaden z domowników nie przeszkadza im w szlifowaniu talentów gamingowych. Przedmioty znajdowane na stanowiskach dla graczy czasami mogą zaskoczyć. Oczywiście istnieje też pewna grupa produktów, która prawie zawsze jest obecna w zestawach do gier.

myszy komputeroweCo można uznać za uniwersalne składniki stanowiska dla porządnego gracza? Zacznijmy od mebli, które są fundamentem analizowanej przestrzeni. Każdy gracz potrzebuje biurka lub stołu, na którym będzie mógł rozłożyć sprzęt komputerowy oraz komplementarne przedmioty. W trakcie gry trzeba na czymś siedzieć, więc potrzebny jest fachowy fotel gamingowy. Poza wymienionymi meblami, czasami obok biurka dodawany jest mały regal, na którym stawiana jest drukarka albo skaner. Wśród sprzętu elektronicznego, który obecny jest prawie zawsze na stanowiskach dla graczy można wymienić komputery PC, konsole gamingowe oraz monitory ciekłokrystaliczne. Podstawą do sterowania grami jest klawiatura. Mianem obowiązkowego wyposażenia można określić również myszy komputerowe dla graczy. O wiele rzadziej gracze sterują swoimi poczynaniami za pomocą padów, kierownic lub kontrolerów identyfikujących ruchy. Gry komputerowe są rozrywką, w której istotny jest wielokanałowy dźwięk. Słuchawki lub głośniki również należą do urządzeń spotykanych na większości stanowisk gamingowych.

W poprzednim akapicie omówiliśmy najbardziej oczywiste części stanowiska, na którym prowadzona jest działalność e-sportowa. Jednak gracze mają jednocześnie mnóstwo indywidualnych upodobań, które odzwierciedlają w przedmiotach umieszczanych na biurkach do gier. Niejednokrotnie stawiają na nich pamiątki, które mają pełnić rolę szczęśliwych talizmanów – np. zdjęcia z rodziną, przedmioty otrzymane od sławnych graczy albo stare kontrolery gamingowe, których wcześniej używali do zwyciężania. Popularną dekoracją są małe figurki, które wyglądają jak postacie z gier. Stanowiska dla graczy często otoczone są wielkoformatowymi plakatami, na których można podziwiać grafiki z gier.

Przyjazne otoczenie ma duży wkład w sukcesy odnoszone w wirtualnym świecie. Gracze coraz staranniej planują własne stanowiska. Tylko w specyficznych warunkach można osiągnąć poziom koncentracji niezbędny do wygrywania najtrudniejszych potyczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *